СТЕПС
Главная Контакты Карта сайта
О компании Продукция Партнеры Статьи Контакты
 
Навигатор по каталогу
<< назад
Інформація про сигнальну стрічку
При проведенні робіт, пов'язаних з будівництвом та експлуатацією інженерних мереж та комунікацій, часто виникають пошкодження кабельних ліній електропередачі напругою до 35кВ та контрольних кабелів.

Зазначених проблем та великих витрат на ліквідацію пошкоджень можна запобігти шляхом забезпечення трас кабельних ліній електропередачі попередженням про наявність кабелю в місці виконання земельних робіт.
На даний час таким захистом здебільшого було застосування цегли, або бетонних плит. Але такий захист потребує значних матеріальних і трудових витрат. Найбільш простим і дешевим засобом захисту кабельних ліній від пошкоджень є прокладання над ними сигнальної стрічки.

Межі застосування сигнальної стрічки (далі СС) встановлюються з урахуванням ПУЕ-86 /зі змінами до нього/ для кабельних ліній до 20 кВ в траншеях для кабельних ліній не більше двох.

Кабельна лінія може складатися з одного, двох або декількох паралельних кабелів /п.2.3.2 ПУЕ/. Отже, СС може застосовуватися для одного, двох і більше кабелів, прокладених в одній траншеї /п.2.3.25 п/п 1 ПУЕ - до 6 кабелів. За місцевими умовами, при погодженні власника ліній, допускається розширення межі застосування СС.

При пересіченнях кабельних ліній з інженерними комунікаціями і над кабельними з'єднувальними муфтами на відстані по 2м в обидві сторони від існуючої комунікації чи муфти, а також на підходах до підстанцій, РП, ТП в радіусі 5м кабелі захищати цеглою і над нею на відстані 250мм прокладати сигнальну стрічку (як основну). Цей захід обумовлюється великою вірогідністю механічних пошкоджень кабельних ліній.

На трасах кабельних ліній, насичених підземними комунікаціями (вирішує проектна установа) можна вибрати варіант захисту кабельних ліній тільки цеглою на всього протязі траси згідно ПУЕ. СС повинна бути виготовлена із поліетилену або полівінілхлориду стійких до впливу масел, бензину, кислот, лугів, солей та земляних бактерій.

Товщина СС - не нижче 0,3мм, ширина від 150мм до 900мм.СС шириною 150мм використовується при прокладанні одного кабелю в траншеї, 300мм - двох кабелів; 450мм - трьох кабелів; 600мм - чотирьох кабелів; 750мм - п'яти кабелів; 900мм - шести кабелів.

При більших відстанях між кабелями /ніж 100мм/ або відсутності стрічки необхідної ширини, можна використовувати декілька стрічок, сумарна ширина яких повинна дорівнювати потрібній , з урахуванням напуску за крайні кабелі не менше 50мм та перекриття між стрічками не менше 50мм. З'єднання стрічок між собою по довжині здійснюється в накладку із взаємним перекриттям не менше 250мм.
Довжина рулону СС від 500м.

Температура крихкості СС повинна бути не вище мінус 30° С.

СС повинна мати забарвлення червоного кольору з написом "ОБЕРЕЖНО КАБЕЛЬ", який повторюється за всією довжиною стрічки.

Висота літер написів - не менше 20мм.

Термін служби написів - не менше 30 років.

За вимогою замовника /при заявці не менше 10км/ на СС можуть наноситись додаткові написи, які полегшують відшукання власника електромережі /назва власника, напруга і т.п./.

СС дозволяється прокладати при температурі навколишнього повітря від мінус 25°С до плюс 40°С.

СС прокладається в траншеї над кабелями /кабелем/ на відстані 250мм від зовнішнього покрову кабелю. Після прокладання кабелів в траншею проводиться підсипка дрібного ґрунту, який не має включень каменю, будівельного сміття, шлаку, на товщину 250мм. По цій присипці прокладається СС написом зверху.

Розмотування СС необхідно виконувати без зайвого зусилля, щоб після прокладання в траншеї вона вільно покривала всю довжину кабельної траншеї.

При розташуванні в траншеї одного кабелю СС прокладається по осі кабелю. При більшій кількості кабелів краї стрічки повинні виступати за крайні кабелі не менше ніж 50мм. Після укладання СС проводиться кінцева засипка траншеї.

Забороняється залишати не засипаною землею СС в траншеї.

Прокладання СС та її присипка ґрунтом за всією довжиною повинні виконуватись в присутності представника електромонтажної організації та власника кабельної лінії.

Застосування СС дає можливість:

-) економити на погонному метрі траси кабельної лінії при прокладанні одного кабелю в траншеї 8,3 шт. цегли /стрічка 150 мм/, а для покриття двох кабелів – 12 шт. цегли /стрічка шириною 300 мм/;

-) скоротити трудові витрати за рахунок суттєвого скорочення процесів навантаження, розвантаження та укладання цегли;

-) знизити витрати на експлуатацію машин і механізмів.

©2006-2020 «СТЕПС-ЛТД». Все права защищены.

Контактная информация

Украина, Киев
ул. Большая Окружная 4Н, оф. 33
тел.: (044) 451-69-28
тел.моб.: (067) 466-75-63
факс.: (044) 423-25-81
mail: stepsbest@ukr.net
Создание сайта - SkyTowN